advertise

انواع روش سیستم‌های آبیاری در باغات با استفاده از لوله های پلی اتیلن

انواع روش سیستم‌های آبیاری در باغات با استفاده از لوله های پلی اتیلن | نوین قطره

روش های زیادی برای آبیاری باغات با استفاده از لوله های پلی اتیلن در کشور وجود دارد که می‌توان از روش آبیاری کرتی، آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای نام برد. در آبیاری کرتی که از دیرباز اکثر کشاورزان و باغداران از این روش برای آبیاری استفاده می‌کردند به این صورت است که آب را از طریق شیارهایی که در زمین ایجاد نموده اند
به محصولات و درختان خود می رسانند اما با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی‌های شدید استفاده از این روش آبیاری بویژه برای باغات عملا غیر ممکن شده است زیرا که مصرف اب بالایی دارد و این کار علاوه بر مصرف بی رویه آب باعث رشد بیش از اندازه علف های هرز در زمین و از بین بردن مواد مغذی خاک نیز می گردد
در این روش تنها برای انتقال آب از لوله‌های پلی اتیلن استفاده می شود هر چند این روش هزینه ها را کاهش می دهد ،ولی با توجه به کمبود شدید منابع آبی در کشور به هیچ وجه این روش آبیاری توصیه نمی شود.انواع لوله پلی اتیلن، از جمله لوله پلی اتیلن فاضلابی ، لوله پلی اتیلن فشار قوی و همچنین لوله پلی اتیلن ضد اسید را می توانید از نوین قطره تهیه فرمایید.


آبیاری بارانی در باغات با استفاده از لوله های پلی اتیلن

روش آبیاری بارانی نیز به عنوان یک روش آبیاری در باغات استفاده می‌شود و در این نوع آبیاری از از انواع لوله های پلی اتیلن استفاده می گردد. در روش آبیاری بارانی نیز میزان آب مصرفی نیز بالا است ولی نسبت به آبیاری کرتی آب کمتری استفاده می‌شود. د روش آبیاری بارانی به دلیل اینکه کل زمین خیس و مرطوب می‌شود تبخیر آب زیاد است و هم چنین امکان رشد علف‌های هرز نیز افزایش پیدا می‌کند و یکی از معایب که می‌توان به آن اشاره کرد افزایش آفت‌ها و بیماری های قارچی است چرا که با اجرای روش بارانی کل شاخه و برگ‌های درختان خیس می شود که باعث بروز آفت می گردد.


آبیاری قطره‌ای در باغات با استفاده از لوله های پلی اتیلن

روش آبیاری قطره‌ای را می توان از بهترین و با کیفیت ترین و بهینه ترین روش آبیاری در باغات نام برد چرا که در این نوع روش آبیاری آب با فشار کم و بوسیله قطره چکان ها به گیاهان و درختان می رسد و هم از نظر مصرف اب و هم از نظر جلوگیری از رشد علف های هرز بسیار موثر و کاربردی است. این روش آبیاری قطره‌ای را می‌توان با استفاده از لوله های پلی اتیلن سایز ۱۶ میلیمتر اجرا نمود. در همین جا لازم به ذکر است
که شرکت نوین قطره تولید کننده یکی از بهترین و با کیفیت ترین لوله‌های پلی اتیلن سایز ۱۶ میلیمتر است که با استفاده از این لوله پلی اتیلن بازدهی محصولات باغات خود را افزایش دهید. انواع نوارتیپ از جمله، نوار تیپ هیدرودریپ و نوار تیپ گلخانه ای را می توانید از فروشگاه تجهیزات آبیاری قطره ای نوین قطره خریداری نمایید


در هنگام آبیاری قطره‌ای در باغات باید نکاتی را در نظر داشته باشید از جمله نوع محصول باغ، منطقه جغرافیایی که باغ در آن واقع است، نوع خاک ،شرایط آب و هوایی ،شدت‌ جریان آب و ...چرا که محصولات متفاوت نیاز آبی متفاوتی دارند بعضی از محصولات نیاز آبی کم و بعضی دیگر به آب بیشتری احتیاج دارند در نتیجه باید از قطره چکان ها ی متناسب با نیاز آبی گیاهان تهیه نماید تا محصول مورد نظرتان دچار کم آبی نشود.
هم چنین نوع خاک بسیار مهم است اگر خاک ماسه‌ای یا رسی باشد از نظر نگه داری آب در خود متفاوت عمل می کنند مثلا خاک های ماسه‌ای میزان نگه داری آب در آنها بسیار کم است و خاک های رسی بیشترین میزان نگه داری آب را در خود دارند و منطقه جغرافیایی نیز بسیار حائز اهمیت است و اینکه میزان شیب باغ چه اندازه باشد و نوع کاشت ردیفی درختان به چه شکل باشد و نوع آب و هوا در روش سیستم آبیاری قطره‌ای بسیار موثر است و حتما در هنگام خرید قطره چکان ها به این نکات توجه نمایید.
آبیاری درختان و درختچه ها با استفاده از روش سیستم آبیاری قطره‌ای بسیار رایج است و مفید می باشد. در این روش آبیاری قطره چکان ها در زیر درختان در فواصل مناسب قرار می‌گیرند و انتقال آب صورت می‌گیرد و آبیاری قطره‌ای برای محصولات باغی بسیار کاربردی و کارایی بالایی دارد بویژه در کشت مرکبات عملکرد بسیار خوبی دارد و هم چنین از آبیاری قطره‌ای برای باغچه ها و گلخانه ها نیز استفاده می‌شود .
شرکت نوین قطره با تولید محصولات خود از جمله لوله‌های پلی اتیلن در سایزهای مختلف و نوار آبیاری سعی در بهبود کیفیت روش‌های آبیاری را دارد .شما می توانید جهت اطلاعات بیشر درباره کشت گندم و سیب زمینی با نوار آبیاری بر وری لینک مورد نظر کلیک نمائید.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.