advertise

کشت گندم با نوار آبیاری

کشت گندم با نوار آبیاری | نوین قطره

آبیاری گندم با نوار تیپ

در کشور ایران به دلیل کمبود منابع آبی استفاده بهینه از منابع آب و مدیریت برداشت آب های زیرزمینی در حوزه کشاورزی بسیار مهم و حیاتی است و نباید از این موضوع به راحتی چشم پوشی نمود و از طرفی کشت محصولاتی همچون گندم که یکی از مهمترین غلات در کشور ما محسوب می‌شود باید روش مناسبی برای آبیاری این نوع غلات انتخاب نمود تا بتوان هم از میزان هدر رفتن آب جلوگیری کرد و هم با استفاده بهینه از آن میزان برداشت محصول را نیز افزایش داد. کشت بذر گندم به دو روش دستی و مکانیزه صورت می‌گیرد و برای هر دو روش کشت چه به صورت دستی و یا مکانیزه امکان آبیاری مزرعه گندم با نوار تیپ امکان پذیر است و در هر دو صورت باید نوارهای آبیاری به صورت منظم و ردیفی در سطح زمین پهن شده‌ باشند.. انواع نوارتیپ از جمله، نوار تیپ هیدرودریپ و نوار تیپ گلخانه ای را می توانید از فروشگاه تجهیزات آبیاری قطره ای نوین قطره خریداری نمایید.


در آبیاری گندم با استفاده از نوار آبیاری اطراف و کنار گیاه مرطوب می شود و نمک های موجود در آب یا خاک از گیاه دور می شوند و صدمه‌ کمتری به گیاه وارد می شود. در هر یک هکتار زمین‌ کشاورزی برای کاشا گندم حدودا به ۲۰ هزار متر نوار تیپ نیاز خواهیم داشت و از هر هکتار زمین کشاورزی با توجه به عواملی همچون میزان آب، جنس خاک مزرعه ،نوع بذر، نحوهٔ شخم زدن زمین... می توان از روش آبیاری قطره‌ای با استفاده از نوار آبیاری از هر هکتار تقریبا ۶ تا ۹ تن گندم برداشت نمود. اگر برای کشت گندم از روش آبیاری با استفاده از نوار آبیاری یا همان نوار تیپ باشد نه تنها میزان مصرف اب کاهش پیدا می‌کند بلکه میزان بذر مصرفی نیز کاهش می یابد و زمین های کشاورزی بیشتری را می‌توان زیر کشت گندم برد و از این نظر بسیار با صرفه و مناسب است ‌.


از نوار آبیاری در اکثر مناطق کشورمان برلی آبیاری محصولات‌ کشاورزی می توان استفاده نمود و با توجه‌ به‌ قابلیت انعطاف پذیری بالا آن و قیمت مناسب آن نسبت به شبکه های تحت فشار و بارانی نوار تیپ را می‌توان جایگزین روش‌های آبیاری سنتی و غرقابی نمود و برای کشت گندم فاصله روزنه های نوار تیپ بستگی به جنس و بافت خاک مزرعه دارد اما بیشترین استفاده از نوار آبیاری ۲۰ سانتیمتر و ضخامت ۱۷۵ میکرون می باشد. شرکت نوین قطره با تولید بهترین نوار آبیاری در خدمت شما کشاورزان زحمت کش و مصرف کنندگان گرامی در سراسر کشور می باشد.جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

نوین قطره
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.