advertise

آشنایی با لوله پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای و کارکردهای گسترده آن

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای | نوین قطره

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن آبیاری قطره‌ای بیشتر در زمین های کشاورزی و باغات می باشد . ِلوله ۱۶ میلیمتر یا ۳/۸اینچ که ضخامت آن ۱/۴ و فشاری که تحمل می نماید نباید از ۴ بار(اتمسفر ) بیش تر شود چرا که باعث پارگی و ترکیدگی لوله پلی اتیلن می‌گرددو طول عمر آن ده سال در صورت نگهداری صحیح از آن می باشد. این نوع لوله‌ پلی اتیلن به دلیل ویژگی هایی که دارد تنها در کشاورزی استفاده نمی شود بلکه در خانه ها نیز می توان از این لوله برای آبیاری قطره‌ای فضای سبز خانه ها و یا گل و گیاهان و باغچه ها نیز استفاده کرد.


نحوه به کارگیری لوله پلی اتیلن ۱۶ میلیمتر

برای استفاده از این لوله نیاز به تایمر آبیاری داریم که از طریق رابط به آن متصل می‌شود و انتهای آن را نیز بایک بست محکم می نماییم در ادامه با توجه به اینکه گیاه مورد نظر به چه مقدار آب نیاز دارد بر روی لوله۱۶ در فاصله های ۱۰،۲۰،۳۰سوراخ هایی را ایجاد می نماییم و بعد از آن قطره چکان ها جایگزین می کنیم.
برای افزایش طول عمر لوله های پلی اتیلن ۱۶ میلیمتر باید دستور العمل هایی را رعایت نماییم از جمله اینکه محل نصب این لوله ها باید کمی بالاتر از زمین باشد ولی اگر در فضای بسته استفاده می شود نیازی نیست که بالا تر از سطح زمین باشد و برای افزایش طول عمر این نوع لوله‌ توان روی آن را با خاک پوشاند و نکته ای دیگر این است در مناطق سردسیر که فصل زمستان‌ دمای هوا بشدت کاهش می یابد و امکان یخ زدگی آب وجود دارد حدالمقدور آب درون لوله‌های پلی اتیلن ۱۶ را خالی کنید تا دچار یخ زدگی نشود و ماندگاری و دوام آن بیشتر شود.. انواع نوارتیپ از جمله، نوار تیپ هیدرودریپ و نوار تیپ گلخانه ای را می توانید از فروشگاه تجهیزات آبیاری قطره ای نوین قطره خریداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.